Головне меню

Всі ми живемо на Землі - невеликій планеті, загубленій у безмежному просторі Всесвіту. Живемо ми під одним і тим самим небом, яке знову і знову притягує нашу увагу до себе. В ясну ніч на ньому можна побачити міріади зірок. А скільки мільярдів їх ховається за смугою Чумацького Шляху?! І не диво, що людство тисячоліттями піднімає голову вгору з надією розгадати загадки та таємниці .

І якщо експедиція Колумба відкрила новий континент Америку, то космічні дослідження відкрили для людства в мільярди разів більший «континент» космос з усіма його планетами, зорями та іншими утвореннями. Свій внесок у розвиток космічних досліджень зробили вчені різних країн і народів., але найбільший вклад внесли українці.

За роки "космічної ери" багато космічних технологій стали предметами повсякденного вжитку – приміром блискавки на кофтах, липучки на куртках та взутті, радіо і телебачення, джі-пі-ес.

За 54 роки, що минули від першого польоту людини в космос, на навколоземній орбіті побувало лише близько п’яти з половиною сотень космонавтів. Серед них – і п’ятнадцятеро українців. 14 уродженців України літали у космос ще за радянських часів, єдиний же, хто побував там за часів української Незалежності – Леонід Каденюк.

Отож, з метою обізнаності учнівської молоді з космічними дослідженнями 13 квітня 2018р. на базі Полонського НВК №2 «ЗОШ I-III ступенів №7- ДНЗ» проведено міжшкільну учнівську конференцію з фізики «УКРАЇНЦІ—ТВОРЦІ РАКЕТНО-КОСМІЧНОЇ ТЕХНІКИ».

Змістовними та гарними виступами-презентаціями, відео-фрагментам поділилися учні шкіл: Полонської гімназії (Анастасія Волівач, вчитель: Шермер А.М.), Полонської ЗОШ I-III ступенів №2 (Яна Мартинюк, вчитель: Ткаченко Л.В. ), Полонської I-III ступенів ЗОШ №3 ( Валентина Бак, вчитель: Гапонюк Ю.М.), Полонської ЗОШ I-III ступенів №4 (Микола Дрегало, вчитель: Листопадська Н.С.), Полонської I-II ступенів ЗОШ №6 (Анастасія Згерська, вчитель: Каневська О.П.) та Полонського НВК №2 «ЗОШ I-III ступенів №7- ДНЗ» (Анастасія Шилюк, Валерія Салюк, вчитель: Салюк Н.І.). В ході конференції проведено вікторину-узагальнення.

Багато людей мають велике бажання полетіти в космос. У Всесвітній день авіації та космонавтики ми вирішили згадати найгучніші історії розвитку одного з неймовірних явищ планети – космічного туризму. Ми живемо у XXI столітті - у вік сучасних технологій і досягнень. Поспішаємо вас порадувати, що незабаром полетіти в космос на космольоті буде так само легко, як і здійснити подорож літаком у Долину Смерті чи флоридський Діснейленд.

Космічний туризм – це екстремальний відпочинок, враження від якого залишаться на все життя. Тому можна стати одним із космонавтів-туристів найближчим часом. Але будь-який космонавт довго тренується перед тим, як відправитись у космос. І на завершення конференції було проведено конкурс «Тренування до невагомості». І п’ятеро хлопців-добровольців тренувались до польоту та побували в космосі. Хоч віртуально, але космос!

Отже, історія засвідчує, українці вже багато зробили в царині космічних досліджень. Україна спроможна виготовляти устаткування для потреб космосу. Довіряючи винахідникам нові завдання, можна бути впевненими, що й з ними вони впораються. Україна - це могутня космічна держава.

І сьогодні ми ще раз в цьому переконалися.

Надія Салюк, вчитель фізики Полонського НВК №2

Пошук

Погода в Полонному

Святковий календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

 

Снимок

 

hoipo

 

nus

metod portal

press

 bnr 200x200 4

 library 1666703 960 720 392x272