Головне меню

jura1Відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), з метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України з 15 по 19 червня 2020 року Департаментом освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації разом з Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено обласний онлайн-конкурс «Кращий рій» для учнівської молоді середньої та старшої вікових груп (далі Конкурс).

Конкурс проводився не тільки з метою популяризації Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка є засобом громадянської освіти, але й для підведення підсумків діяльності роїв освітніх закладів області у 2019-2020 навчальному році та виявлення кращих роїв.
Програма Конкурсу, яка проводилася у дистанційній формі з використанням сучасних освітніх технологій і ресурсів, складалася з 4-х вікторин та квесту, а саме: вікторини «Гра «Джура», вікторини «Рятівник», вікторини «Відун», вікторин «Козацька зброя» та «Сучасне озброєння ЗСУ», квесту – інтелектуальної командної гри з військово-спортивними та туристсько-краєзнавчими елементами.
У вікторину «Гра «Джура» були включені запитання про історію гри, запитання на знання Типових правил та умов організації проведення таборувань та Типових правил та умов проведення змагань і конкурсів під час шкільного, І, ІІ та ІІІ (Всеукраїнського) етапів гри у середній («джури» – учні 11-14 років) та старшій («молоді козаки» 15-17 років) вікових групах.
Тематика вікторин «Рятівник», як складова медично-рятувального комплексу «козацька безпека», включала питання надання домедичної допомоги та елементів рятувальних робіт, зокрема, з тактичної медицини для старшої вікової групи.
Вікторина «Відун» – це інтелектуальні змагання на знання з історії України, зокрема доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України.
Вікторини «Козацька зброя» та «Сучасне озброєння ЗСУ» – складалися з питань на знання козацької зброї та сучасного озброєння.
В останній день Конкурсу проходив квест, завдання якого виконував весь рій, здійснюючи комунікацію між собою за допомогою телефонного зв’язку та електронних платформ Viber, Zoom, Meet, Hangouts та ін.
У Конкурсі «Кращий рій» взяли участь 33 роїв середньої та 48 роїв старшої вікових груп, всього 81 рій, 243 учасника.
Результат рою в кожній вікторині визначався сумою балів, набраних учасниками рою. У квесті найкращий результат визначався за найшвидше виконане завдання.
Переможці в загальному заліку визначалися за найменшою сумою місць у вікторинах та квесті Конкурсу.
Полонську об’єднану територіальну громаду на Конкурсі представляв рій «Полонська сотня» (старша вікова категорія) станції юних туристів «Обрій» (директор Рибачок В.І.). 

jura 2

 П’ять днів учасники рою брали участь у змаганнях. Діти на чолі з ройовим, під пильним оком свого наставника Олега Геса, відповідали на питання вікторин, демонстрували свої знання, які опановували протягом року, як очно, так і дистанційно. Особливо складним був останній етап конкурсу – квест, але знання, кмітливість, згуртування команди допомогло справитись із поставленими завданнями. І ось онлайн-конкурс завершено, члени журі підвели підсумки.

Рій «Полонська сотня» продемонстрував наступні результати у конкурсних випробуваннях серед інших роїв старшої вікової групи Хмельниччини: І місце у вікторині «Відун»; ІІ місце у квесті. Переможці та призери окремих вікторин та квесту нагороджені грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Вітаємо рій «Полонська сотня» станції юних туристів «Обрій» з призовими місцями у конкурсних випробуваннях обласного онлайн-конкурсу «Кращий рій» для учнівської молоді середньої та старшої вікових груп та висловлюємо подяку всім, хто долучився до підготовки рою для участі в змаганнях. Бажаємо подальших перемог та козацького здоров’я.

 

За матеріалами Хмельницького обласного центру
туризму і краєзнавства учнівської молоді

Пошук

Погода в Полонному

Святковий календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

 

Снимок

 

hoipo

 

nus

metod portal

press

 bnr 200x200 4

 library 1666703 960 720 392x272