Головне меню

Телефони "гарячих" ліній

tel doviry

 

torgivlia ludmy

 

domashne nasyl

Київ. 17 березня. УНІАН. Профспілки вимагають підвищення реальних заробітних плат працівників у рамках нової генеральної угоди з роботодавцями та урядом. Про це заявив голова спільного представницького органу об'єднань профспілок (СПО), голова Федерації профспілок України (ФПУ) Григорій Осовий на прес-конференції в УНІАН. “Уряд і сторона роботодавців досить чітко давали сигнал про те, що вони готові до укладення генеральної угоди. Єдиний, хто не був готовий - це профспілкова сторона. І не був готовий не з технічних причин, а виключно через те, що ми маємо різні погляди і різні позиції щодо тих норм, які ми хочемо бачити в новій генеральній угоді", - сказав він. За словами заступника голови СПО Сергія Кондрюка, присутнього на прес-конференції, основними вимогами профспілок є підвищення реальної заробітної плати, усунення дискримінації у різних видах трудової діяльності та заборгованості із зарплат. “Перше, про що повинні домовиться сторони - це як повернути реальну вартість заробітної плати, тобто компенсувати інфляцію 2014-2015 років.

Це 78% "вкраденої" заробітної плати... Друге - це відсутність дискримінації. Не може бути так, щоб поліцейському вищого рангу встановлювали зарплату в 90 тис. грн, а вчителю вищої категорії або лікарю-нейрохірургу платили зарплату в розмірі 2,5 тис. грн ставки", - наголосив Кондрюк. При цьому заступник голови Незалежної спілки гірників України Анатолій Акімочкін, також присутній на прес-конференції, зазначив, що навіть поступки з боку профспілок не дали можливості знайти компроміс. Крім того, члени профспілкових об'єднань висловили готовність до початку акцій протесту і запропонували роботодавцям і уряду розпочати конструктивний діалог. Як повідомляв УНІАН, за словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, уряд поки що не має необхідних фінансових ресурсів для негайного підвищення соціальних стандартів в Україні. Раніше глава уряду зазначав, що Кабінет міністрів України проведе першу в поточному році індексацію зарплат і пенсій у травні поточного року, як і заплановано в державному бюджеті на поточний рік. Прожитковий мінімум, згідно з бюджетом, з 1 січня 2016 року становить 1330 грн, з 1 травня - 1399 грн, з 1 грудня - 1496 грн. Розмір мінімальної зарплати: з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн. Інфляція в Україні в 2015 році (грудень 2015 року проти грудня 2014 року) зросла до 43,3% порівняно з інфляцією 24,9% у 2014 році. У поточному році уряд прогнозує інфляцію на рівні 12%.
Детальніше читайте на УНІАН: http://press.unian.ua/pressnews/1292915-profspilki-vimagayut-pidvischennya-realnih-zarplat-u-ramkah-novoji-generalnoji-ugodi-z-robotodavtsyami-ta-uryadom.html

Пошук

Погода в Полонному

Святковий календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Корисні посилання

 

Снимок

 

hoipo

 

nus

metod portal

press

 

 library 1666703 960 720 392x272

 

 prav dopomoga

 

 yakist osvity